Wyraźni na drodze

W ramach akcji „Wyraźni na drodze” dzieci z grupy średniej „SŁONECZKA” utrwaliły sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa o ruchu drogowym, np. jak właściwe przechodzić przez ulicę, że należy nosić elementy odblaskowe, aby być widocznym. Omawiano pozytywne i negatywne postawy oraz zachowania. Dzieci poznały również wybrane znaki drogowe. Lenka Zalewska, Hania Gajda i Wojtek Wardak wykonały prace na konkurs plastyczny. Celem akcji było promowanie bezpieczeństwa i widoczności na drodze wśród dzieci w wieku przedszkolnym.Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał książeczkę i „Honorową odznakę” – certyfikowany odblask,a rodzice broszurki. Organizatorami akcji była: Agencja WTEM i Disney Polska, partnerem akcji była Fundacja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Marsz Zebry. Koordynatorem akcji była Marzena Mateńko – Lasota.

Author: admin