DBI 2019

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli  i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu  o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji oraz rodziny-czyli najbliższego otoczenia dziecka. Każdego roku p. Katarzyna Sujka przygotowuje szereg działań z okazji DBI. W tym roku odbyło się spotkanie z rodzicami, na którym uczestnicy zapoznani byli ze sposobem chronienia swoich dzieci przed  zagrożeniami  czyhającymi w Internecie. Uczniowie klas 1-3 udekorowali szkołę własnymi rysunkami przedstawiającymi wirusy komputerowe. Starsi zaś wykonali plakaty i ulotki o bezpiecznym Internecie. Wiele osób nagrało filmiki przestrzegające przed hejtem, uzależnieniem od Internetu oraz  o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w sieci. Wszystkie filmiki można obejrzeć na szkolnym FB.W ramach DBI    p. Katarzyna Sujka przeprowadziła z uczniami zajęcia profilaktyczne o zagrożeniach związanych z niewłaściwym korzystaniem z Internetu. Cały dzień w szkole upłynął pod hasłem „Bezpieczny internet. #działajMYrazem. Była to bardzo przydatna i potrzebna akcja edukacyna.

Author: admin