„Limbos” z Muzyką Polską w 100 Rocznicę Niepodległości

W piątek 07 marca odbył się w naszej szkole koncert  w wykonaniu grupy muzycznej LIMBOS  pt. „Pejzaże Muzyki Polskiej w 100 Rocznicę Niepodległości”. W repertuarze zespołu dominowały  melodie polskich pieśni patriotycznych – „Warszawianka”, „Mazurek F-dur” F. Chopina, „Polonez” z filmu pt. „Pan Tadeusz”, „Już nie zapomnisz mnie” z filmu pt. ,,Zapomniana melodia” i muzyka   z kultowego niegdyś serialu pt. „Czarne chmury”. W koncercie nie zabrakło znanych pieśni patriotycznych: „My Pierwsza Brygada”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Ułani, ułani malowane dzieci”, „Niepodległa Niepokorna”, które solista zespołu śpiewał wspólnie z widownią. Zmieniając nastrój koncertu z poważnego i refleksyjnego na rozrywkowy, artyści zaproponowali znany szlagier Pawła Domagały ” Powiedz, że mnie kochasz” i inne utwory muzyki łatwej i przyjemnej. Koncert był świetną lekcją muzyki z patriotycznym przesłaniem  i okazją na miłe spędzenie czasu przy dźwiękach żywej, instrumentalnej muzyki wykonywanej przez znanych i lubianych profesjonalistów.

Author: admin