WYNIKI KONKURSU MISTRZ KLAWIATURY 2019

Dnia 5 kwietnia odbył się konkurs na ” Mistrza klawiatury” w którym wzięło udział 20 uczniów z klas IV-VIII.
Głównym celem konkursu było sprawdzenie umiejętności szybkiego i jednocześnie bezbłędnego pisania prowadzącego w efekcie ćwiczeń do pisania bezwzrokowego. Przedmiotem oceny konkursowej była liczba znaków na minutę przy najwyższej bezbłędności.

Bardzo cieszy wysoki poziom opanowania klawiatury zaprezentowany przez uczestników oraz znaczne zainteresowanie eliminacjami konkursowymi. Należy również docenić trud tych uczestników zmagań konkursowych, którzy wyjątkowo rzetelnie i pracowicie przygotowywali się do rywalizacji. Sprawność w posługiwaniu się klawiaturą pozwoli na zaoszczędzenie wielu godzin spędzonych przy edycji prac pisanych komputerowo. Na profesjonalnym poziomie pisanie bezwzrokowe może być aż trzy razy szybsze niż pisanie ręczne. Właśnie takiej wysokiej sprawności życzymy wszystkim uczestnikom konkursu w przyszłości i zapraszamy do kolejnych, przyszłorocznych edycji konkursu.

Oto wyniki konkursu:

W pierwszej kategorii wiekowej

MISTRZEM KLAWIATURY został Kamil Gryczka z wynikiem 200 znaków na minutę, przy bezbłędności 99%.

VICE MISTRZEM KLAWIATURY została Aleksandra Stępniewska z wynikiem 212 znaków na minutę przy bezbłędności 98%

W drugiej kategorii wiekowej

MISTRZEM KLAWIATURY została Anna Strzałek z wynikiem 253 znaki na minutę przy bezbłędności 100%.

VICE MISTRZEM KLAWIATURY został Miłosz Sadło z wynikiem 260 znaków na minutę przy bezbłędności 99%

Na wyróżnienie zasługuje Cezary Stępniewski który osiągnął 312 znaków na minutę, przy bezbłędności 96%

Gratulujemy naszym Mistrzom zwycięstwa.

Author: admin