XVI GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

Dnia 5 czerwca 2019 roku w Zespole Szkół w Tuchowiczu odbyła się szesnasta już edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego o tytuł „Mistrza Ortografii”. Konkurs skierowany był do uczniów klas III szkół podstawowych z terenu gminy Stanin. Głównym celem tego przedsięwzięcia było popularyzowanie praktycznego stosowania zasad  poprawnej polszczyzny, budzenie szacunku do języka ojczystego, a przede wszystkim wytworzenie wśród uczniów motywacji do nauki ortografii. Jak co roku emocji było sporo, a nadziei na zwycięstwo jeszcze więcej. Jednak najlepszymi okazały się:

Karolina Lendzion – Szkoła Podstawowa w Sarnowie – I miejsce

Alicja Szcześniak – Szkoła Podstawowa w Zagoździu – II miejsce

Adrianna Bębas – Szkoła Podstawowa w Staninie – III miejsce.

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Dyrektora Zespołu Szkół w Tuchowiczu. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Dziękujemy uczniom za udział w konkursie i raz jeszcze gratulujemy zwycięzcom!

Author: admin