II edycja szkolnego konkursu” Moda na odblaski”

W piątek 20 września, na holu odbędzie się konkurs „Moda na odblaski”. Z każdej klasy jury wyłoni jednego zwycięzcę. Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie. W tym roku dzieci z klasa IV-VIII wykonują stroje w stylu młodzieżowym lub karnawałowym. Każdy strój ma zawierać elementy odblaskowe.

Osoby, biorące udział nie będą tego dnia pytani.

Organizatorzy  postawili sobie za cel zainteresowanie dzieci tematyką bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności dali uczniom możliwość  pokazania, że noszenie elementów odblaskowych może  być modne, a jednocześnie zwiększa bezpieczeństwo na drodze.

” Moda na odblaski” organizowany jest w naszym województwie po raz drugi. Jego organizatorem jest Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, współorganizatorami zaś Fundacja Krajowe Centrum  Bezpieczeństwa z siedzibą w Warszawie, Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Konkurs został objęty patronatem honorowym Wojewody Lubelskiego i Marszałka Województwa Lubelskiego.

Author: admin