Wytyczne dotyczące nauki hybrydowej w klasach IV – VIII

Wytyczne dotyczące nauki hybrydowej w klasach IV – VIII w Publicznej Szkole  Podstawowej w Tuchowiczu.

Szanowni Państwo, Rodzice Dzieci klas IV – VIII.

1. Zgodnie z Rozporządzeniem MEiN z dnia 29.04.2021 w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. od 17.05.2021 (poniedziałek) w naszej szkole  dla klas IV – VIII rozpocznie się nauczanie hybrydowe.

2. Zasady nauczania hybrydowego

Dyrektor szkoły jest zobowiązany do tego, aby ustalić harmonogram zajęć w taki sposób, aby zajęcia w szkole miało nie więcej niż 50 proc. uczniów klas IV – VIII oraz co najmniej 50 proc. – zdalnie. Powinien przy tym brać pod uwagę, w miarę możliwości, równomierne i naprzemienne realizowanie tych zajęć przez każdego ucznia. W szkole prowadzona ma być również opieka świetlicowa dla uczniów, którzy uczą się stacjonarnie i tej opieki w danym dniu potrzebują. Będzie czynna biblioteka szkolna.

3. Dowóz uczniów będzie realizowany normalnie, zgodnie z rozkładem sprzed pandemii. Uczniowie, którym przysługuje darmowy dowóz otrzymają bilety w szkole, pozostali muszą zakupić w PKS Łuków.

4. Stołówka szkolna pracuje normalnie. Dzieci, które nie zostały wypisane przez rodziców z obiadów a dożywiały się przed pandemią są na liście dożywiających. Informacja o płatności zostanie wysłana do tych osób w wiadomości na librusie na konta dzieci.

5. Organizacja nauki w szkole.

Ze względu na wytyczne MEiN dzieci będą przychodzić do szkoły co drugi dzień. Będą się uczyć w szkole i w domu naprzemiennie (np. poniedziałek w szkole, we wtorek w domu). Zajęcia dla uczniów pozostających w danym dniu w domu będą prowadzone jak dotychczas w nauczaniu zdalnym. Podaję harmonogram przychodzenia uczniów do szkoły:

Grupa I – kl.V, kl.VIIb, kl.VIII

Grupa II – kl.IV,  kl.VI,  kl.VIIa

Harmonogram przychodzenia dzieci do szkoły w poszczególne dni:

Dni tygodnia Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
17 – 21.05. 2021 Grupa I Grupa II Grupa I Grupa II Grupa I
24 – 28.05.
2021
Grupa I Egz. Ósmoklasisty – dzień wolny Egz. Ósmoklasisty – dzień wolny Egz. Ósmoklasisty – dzień wolny Grupa II