Pokaz historyczny „Życie i kultura w Średniowieczu”

W dniu 14 czerwca 2022 r. w naszej szkole gościliśmy Grupę Artystyczną ,,Rekonstrukto” z programem edukacyjnym pt. „Życie i kultura w średniowieczu”. Ta żywa lekcja historii i aktywne w niej uczestnictwo, przybliżyło uczniom wiele faktów związanych z obyczajami i kulturą epoki, kiedy to rycerze zakuci w zbroje i z mieczem w ręku nie szczędzili wysiłku, by bronić honoru i Ojczyzny. Uczniowie mieli okazję zobaczyć rycerskie uzbrojenie i ekwipunek oraz zapoznać się ze średniowiecznym prawem. Niektórzy dostąpili zaszczytu pasowania na rycerza i wzięli udział w pojedynku. Taka podróż w czasie do odległego, zakurzonego minionym czasem średniowiecza okazała się ciekawym doświadczeniem dla uczniów naszej szkoły.