Przedszkolaki robią pierniki

Poniedziałkowe przedpołudnie 12 grudnia przedszkolaki z grupy „Żabki” spędziły bardzo pracowicie, ponieważ z pomocą wychowawcy i rodziców zabrały się do robienia pierniczków. Najpierw dzieci zapoznały się z przepisem i potrzebnymi składnikami, następnie wsypywały je do miski i zagniatały ciasto. Jednak największą frajdę sprawiło im wałkowanie ciasta i wycinanie różnych kształtów foremkami. Później nasze pierniczki zostały upieczone a ich aromatyczny zapach roznosił się po całym przedszkolu. W środę 14 grudnia przedszkolaki dekorowały pierniczki różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Takie zajęcia bardzo spodobały się dzieciom, sprawiły wiele radości oraz rozbudziły prawdziwą potrzebę poznawczą. Serdecznie dziękujemy Rodzicom oraz Paniom z kuchni za pomoc.

Author: admin