Europejski Tydzień Sportu

W dniach 23-30.09.2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Tydzień Sportu, który jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą na celu promowanie sportu i aktywności fizycznej w całej Europie. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana była pod hasłem BeActive (Bądź Aktywny) ma zachęcać obywateli do aktywnego stylu życia.

Nasza szkoła również włączyła się w tę inicjatywę i tak, podczas lekcji wychowania fizycznego uczniowie dbali o swoją aktywność w grach zespołowych, biegach, rzutach, skokach itd. W czasie długich przerw mogli pokazać, co potrafią w tańcu i ćwiczeniach z wielu dyscyplin sportowych. Ponadto klasa 8 przygotowała szereg konkurencji dla uczniów klas młodszych oraz odbyło się spotkanie z Panią Angeliką Bielecką lekarzem medycyny rodzinnej, która przygotowała prezentację dla uczniów dotyczącą wpływu aktywności fizycznej na nasze zdrowie.

Wszystkim nauczycielom i uczniom bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie
oraz wspaniałą zabawę.

opracował: Rafał Goławski, Mariusz Ciołek