Wycieczka do Janowa Podlaskiego, Kodnia i Białej Podlaskiej

W dniach 16-17 października 2023r. odbyła się wycieczka międzyszkolna do Janowa Podlaskiego, Kodnia i Białej Podlaskiej. Uczniowie klasy 7 i 8 naszej szkoły i Zespołu Szkół w Świdrach poznali historię Stadniny Koni w Janowie Podlaskim, podziwiali konie pełnej krwi arabskiej i angielskiej, obserwowali je podczas treningu, wypasu i wypoczynku w boksach. Następnym punktem naszej wycieczki był pobyt w Kodniu- sanktuarium Matki Bożej Jedności. Młodzież budowała wzajemne relacje poprzez zabawę, modlitwę i zwiedzanie. Podziwiała piękno nadbużańskiej okolicy. Kolejnym punktem był pobyt w Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej. Uczniowie poznali historię regionu oraz uczestniczyli w warsztatach. Każdy mógł wykonać własnoręcznie torbę na zakupy. Było to ciekawe doświadczenie. Wycieczkę z całą pewnością należy uznać za udaną.