Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20. listopada przypada kolejna rocznica uchwalenie Konwencji Praw Dziecka. Jest to dokument obowiązujący od 20. listopada 1989 roku we wszystkich państwach świata (z wyjątkiem USA), w którym zostały spisane wszystkie prawa dziecka.

Nasza szkoła włączyła się do akcji UNICEF i tego dnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. To szczególny dzień, w którym wszyscy zwracają uwagę na prawa najmłodszych ludzi. Uczniowie przyszli do szkoły ubrani na niebiesko, gdyż ten kolor jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Jest to inicjatywa UNICEF-u, który zaprasza do wykorzystania tego koloru we wszystkich możliwych działaniach podejmowanych w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. W naszej szkole, podczas apelu, dzieci zostały zapoznane z podstawowymi informacjami o prawach dziecka, przedstawiono Konwencję o prawach dziecka jako najważniejszego dokumentu mówiącego o ich prawach, a także przekazano informacje o osobach i instytucjach dbających o prawa dziecka. Nasi uczniowie są świadomi, iż każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa – prawa dziecka.