Posumowanie projektów edukacyjnych

W środę 13 czerwca w godzinach popołudniowych odbyło się  podsumowanie projektów edukacyjnych kl.VI i kl. II gimnazjum. Uczniowie podstawówki realizowali projekt ekologiczny w ramach zajęć przyrody p. h. „Ekopozytywni”. Gimnazjaliści pracowali nad  projektem o tematyce muzycznej p. h. „Muzyka łagodzi obyczaje”. Edukacyjny przekaz działań podjętych  w ramach projektów skierowany był do licznej publiczności w postaci prezentacji multimedialnych  o tematyce przyrodniczej i muzycznej, miał formę gazetek, albumów, plakatów oraz wytworów literackich zawartych  w wielu  autorskich wierszach i piosenkach stworzonych przez uczniów  w toku pracy grupowej. Prezentacja autorskich pomysłów dostarczyła słuchaczom wielu pozytywnych wrażeń i informacji edukacyjnych o potrzebie ochrony przyrody oraz uświadomiła uczniom zbawienny wpływ muzyki na łagodzenie obyczajów. Impreza  ujawniła wiele ukrytych talentów, wypromowała te które znane i cenione są  w środowisku szkolnym i lokalnym. Gwoździem programu był  pięknie zaprezentowany Polonez w wykonaniu uczniów kl. II gimnazjum. Program spotkania uwieczniony został na zdjęciach, które potwierdzają jego zabawny i edukacyjny charakter.

Author: admin