„STAWIAMY KLAUDIĘ NA NOGI”

W dniu 05.11.2017 w Zespole Szkół w Tuchowiczu odbył się piknik charytatywny ph. „Stawiamy Klaudię na nogi”. Było to nie lada przedsięwzięcie, które zainicjowała w Internecie- Pani Katarzyna Sujka- nauczycielka informatyki w naszej szkole. Jej pomysł zdobył szerokie poparcie i zwolenników wśród całej  rady pedagogicznej, uczniów oraz rodziców. Podjął go również proboszcz parafii Tuchowicz- ks. Dariusz Mioduszewski, który  z ambony go propagował.

Imprezę honorowym patronatem objęli:

  • Marszałek Województwa Lubelskiego- Pan Sławomir Sosnowski,
  • Wójt Gminy Stanin- Pan Krzysztof Kazana
  • Proboszcz Parafii p.w. Św. Marii Magdaleny w Tuchowiczu – ks. Dariusz Mioduszewski

W niedzielę około godziny 1500 wystartowaliśmy . Ten start był bardzo głośny, bo rozpoczął się od przybycia do szkoły przedstawicieli klubów motocyklowych Bears Riders oraz Bears Girls z Łukowa. Motocykliści przybyli, by wesprzeć datkami Klaudię oraz uatrakcyjnić imprezę, co oczywiście  udało im się cudownie. Przewóz dzieci quadami także uatrakcyjnił przebieg uroczystości.

Równolegle w sali gimnastycznej ZS w Tuchowiczu rozpoczęła się impreza główna. Złożyły się na nią występy artystyczne uczniów naszej szkoły, przedstawienie pantomimiczne pt. „Czerwony kapturek” oraz występ międzypokoleniowego zespołu ludowego z ZS w Staninie „Czerwona jarzębina” prowadzonego przez Panią Jolantę Skwarek. Nie zabrakło również miejscowej scholi parafialnej kierowanej przez Pana Przemysława Oskrobę.

Występy artystyczne uczniów przeplatały się z występami sportowymi zaproszonych gości. Gwiazdą wieczoru, która występowała dla Klaudii, ofiarowując swoje medale, cenny czas i inne gadżety był Pan Jarosław Malik- znany w Polsce karateka- pochodzący w Łukowa.

Ponadto imprezę uświetnił występ Łukowskiego Klubu Karate Kyokushin prowadzonego przez Pana Pawła Głowackiego.

Miłego smaczku dodał piknikowi występ naszej absolwentki- Natalii Stępniewskiej- wicemistrzyni Polski juniorek w trójboju siłowym klasycznym. Występom artystycznym oraz pokazom sportowym towarzyszyły inne atrakcje przygotowane dla licznie przybyłych mieszkańców nie tylko naszej gminy. Wśród nich była loteria fantowa, której główną nagrodą był rower ufundowany przez nauczycieli   i pracowników Zespołu Szkół w Tuchowiczu. Szczęśliwym jego posiadaczem został mieszkaniec

Tuchowicza – P. Daniel Powalski. Oprócz tego przygotowano kawiarenkę, gdzie można było kupić przepyszne domowe ciasta (wykonane w liczbie 40 blach przez naszych cudownych rodziców), pierogi własnoręcznie wykonane przez nauczycieli Zespołu Szkół w Tuchowiczu, kiełbaski ofiarowane przez Pana Jerzego Kędrę z Kożuchówki, czy domowy chleb ze smalcem wykonany przez Panią M. Woźniak. Nie zabrakło witamin w postaci góry owoców podarowanych nam przez Fundację Cegiełkowo-pomoc i pasja z Łukowa.

Rodzice przedszkolaków serwowali gościom napoje oraz popcorn. Pielęgniarka Z NOZ w Staninie, Pani Bogumiła Krycka, dbała o to, aby zbytnio po tych słodkościach gościom nie podskoczył cukier czy ciśnienie, mierząc je skrupulatnie.

Kolejną atrakcją dla najmłodszych było malowanie twarzy. Dzieci mogły też bezpłatnie korzystać z sali zabaw wyposażonej w klocki Mammutico. Goście mogli nabyć ręcznie robioną biżuterię, kupić pięknie uszyte pluszaki.

Najwięcej adrenaliny  jednak budziły licytacje fantów przekazanych szkole przez cudownych sponsorów. Wśród nich były: medale  od Pana Jarosława Malika, Szkołę Walk KIME, suknia od znanego projektanta mody- Kuby Boneckiego, obrazy olejne z Galerii Piecowej z Warszawy , srebrna moneta od Sekretarza Powiatu Łukowskiego- Pana Jerzego Siwca, uwodzące zapachem perfumy od perfumerii Quality Missala, bielizna nocna od firmy Nipplex z Czerśli oraz całe mnóstwo innych gadżetów.

Całość imprezy prowadzili wspólnie –Bożena Stępniewska- Szewczak -Dyrektor Zespołu Szkół w Tuchowiczu oraz Przemysław Osiński-DJ Oleś. Licytowane przez nich przedmioty i sposób licytacji otworzyły serca wielu ludzi dobrej woli. Najwyższą kwotę podczas licytacji osiągnęła srebrna moneta, za którą mieszkaniec naszego powiatu zapłacił kwotę 5300 zł, a monetę powtórnie przekazał rodzinie. Licytujących nie brakowało. Byli i tacy, którzy przebijali samych siebie. Suknię od Kuby Boneckiego wylicytował Wójt Gminy Stanin  -Pan Krzysztof Kazana. Całkowity dochód z licytacji wyniósł 23520 złotych. W trakcie imprezy zawitali także do nas przedstawiciele KPP w Łukowie, którzy wcześniej

przekazali misia do licytacji w Internecie. Można było sobie z dużym misiem- maskotką  KPP W Łukowie zrobić śmieszne zdjęcie. Oprawę muzyczną  i nagłośnienie zapewnił zespół muzyczny Medium Plus.

Wszystko, co tworzymy razem, staje się pięknym obrazem.

Taki piękny obraz mieliśmy w trakcie pikniku, gdy około 17 przybyła do nas mama z Klaudią, na rzecz której kwestowaliśmy tego dnia. Pani Edyta ze łzami w oczach dziękowała wszystkim za dobro okazane jej córce- Klaudii. Impreza przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Sprzedaliśmy prawie 800 losów na loterii, rozeszło się 40 blach ciasta, zakupiono ponad 700 biletów wstępu. Całkowity dochód z pikniku charytatywnego  wyniósł 42951zł 40 gr +105 Euro i przeznaczony jest na rehabilitację Klaudii.

Do tej akcji włączyły się aktywnie okoliczne szkoły, wśród nich SP nr 1 w Łukowie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Sarnowie, Jonniku i Zastawiu. Dużą cegiełkę wsparcia dołożyli parafianie tuchowiccy, którzy do puszek po wszystkich Mszach św. wkładali dary, gdzie uzbierało się 3924,63 zł.

Wszyscy ludzie, którzy wsparli Klaudię datkami i swoją obecnością w niedzielę po mszach i podczas pikniku to „dobre anioły, które podnoszą nas, kiedy skrzydła zapominają jak latać”.

Jako dyrektor szkoły serdecznie dziękuję wszystkim nauczycielom i pracownikom którzy nie szczędzili pracy i czasu na organizację pikniku. Składam gorące podziękowania rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w pieczenie, sprzedaż i konsumpcję przygotowanych ciast, pierogów i innych przygotowanych specjałów. Dziękuję też serdecznie wszystkim sponsorom, którzy ofiarowali nam fanty, produkty spożywcze, swój cenny czas i umiejętności na rzecz Klaudii. Ogromnie dumna jestem z postawy naszych uczniów, którzy jako wolontariusze włączyli się organizację pikniku.

Kochani! Wszyscy jesteście wspaniali!

 

 

Droga Klaudio!

Pomocna dłoń, to twoja broń

By zniszczyć zło  i  smutków sto.

Szybko stawaj na nogi, bo czekamy w szkole na Ciebie.

 

Poniżej lista sponsorów i firm, bez których nie odbyłby się piknik charytatywny na rzecz Klaudii:

Jarosław Malik

Dj Oleś

Klub Karate Kyokushin

Natalia Stępniewska Wicemistrzyni Polski Juniorek w trójboju klasycznym

Zespół ludowy Jarzębinki

Przemysław Oskroba i schola

Szkoła Walki KIME z Warszawy, Bemowo

Zakłady Mięsne Kożuchówka

Producent bielizny damskiej Nipplex z Czerśli

Akop Szostak zawodnik MMA z Warszawy

Kuba Bonecki – projektant mody z Warszawy

Galeria Piecowa z Warszawy

Akademia Pływania Łuków – Maciej Wilkiewicz i Ewa Czekras

Perfumeria Quality Missala z Warszawy

Mammutico- producent klocków

Reklama 48-Łuków

Izabela Załoga

Mariusz i Dorota Makowscy

Paweł Komorek – radny gminy Stanin

dr Tomasz Świniarski

Anna Czajka- Trzpiel

Niepubliczny Ośrodek Zdrowia w Staninie

Fundacja Cegiełkowo – Pomoc i Pasja

Gulik Sp. z o.o. Hurtownia spożywcza

Zespół Medium Plus

Sklep Intercars w Łukowie

Proboszcz Dariusz Mioduszewski

Środowiskowy Dom Samopomocy w Anielinie

Pico Art – Emilia Nowak

Publiczna Szkoła Podstawowa w Zastawiu

Publiczna Szkoła Podstawowa w Jonniku

Publiczna Szkoła Podstawowa w Sarnowie

Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie

Monika Powalska-Anonin

Piekarnia Żabczyńscy

Małgorzata Świętochowska-Stanin

Lidia i Mariusz  Borysiukowie -Łuków

Bożena i Janusz Iwaniukowie

Krzysztof Walczak-Łuków

Bears Riders Łuków & Girls Riders Łuków

Beata Ciołek-Tuchowicz

Wójt Gminy Stanin –Pan Krzysztof Kazana

Pan Marek Kopeć-Radny Sejmiku Wojewódzkiego w Lublinie

Wspaniali Rodzice uczniów Zespołu Szkół w Tuchowiczu

Nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół w Tuchowiczu

Author: admin