WYCIECZKA DO WARSZAWY

W dniu 15 grudnia 2017 roku odbyła się wycieczka do Warszawy uczniów klas VI SP, VII SP, II PG, III PG wraz z nauczycielami: p. Barbarą Domańską, p. Agnieszką Borkowską, p. Katarzyną Sujką
oraz p. Mariuszem Ciołkiem. Pobyt w stolicy rozpoczęliśmy od wizyty w kinie, gdzie uczniowie mogli obejrzeć film pt.”Listy do M 3”.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Sportu i Turystyki, gdzie zostaliśmy podzieleni na dwie grupy, jedna z nich udała się na lekcję muzealną pt.”Kibicuj z nami”, natomiast druga miała możliwość poznania historii olimpiad i polskich sportowców. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od przypomnienia sobie gdzie i kiedy narodziła się idea organizowania olimpiad. Zobaczyliśmy eksponaty przypominające o starożytnych igrzyskach olimpijskich, upamiętniające Greków, dla których sprawność fizyczna była wyznacznikiem zdrowia i doskonałości. Następnie podziwialiśmy wystawy poświęcone różnym dyscyplinom sportowym. Na każdej z nich zaprezentowano, jak na przestrzeni lat zmieniała się dana dyscyplina, jak unowocześniano i usprawniano sprzęt, jak zmieniały się stroje sportowców.

Zadowoleni, zainspirowani przez polskich sportowców, pełni motywacji i energii do pracy nad swoją kondycją fizyczną udaliśmy się do parku trampolin. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Pobyt w parku sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił młodzieży, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg.

Oczywiście na zakończenie wyjazdu udaliśmy się na posiłek do Galerii Mokotów, po czym udaliśmy się w drogę powrotną.

Author: admin