Lublin: historia, teatr, sztuka i rekreacja

We wtorek 2 października 2018 roku odbyła się wycieczka do Lublina pod hasłem : „Lublin: historia, teatr, sztuka i rekreacja”. Skoro świt, o godzinie 7:00 wesoły autobus wyruszył w stronę stolicy naszego województwa. Pierwszym punktem wycieczkowego programu był park wodny w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Obiekt ten jest jednym z największych Aquaparków w Polsce. Wszyscy uczestnicy wyjazdu ulegli wodnemu szaleństwu na mega zjeżdżalniach, w rwącej rzece, w wodnym placu zabaw oraz mogli skorzystać z relaksującej kąpieli w jacuzzi. Następnie wycieczkowicze udali się na Plac Teatralny do budynku Centrum spotkania Kultur, gdzie w Teatrze Andersena oglądali spektakl pt. „Księga Dżungli”. Twórcy spektaklu postawili przed młodym odbiorcą pytania o granicę pomiędzy tolerancją i otwartością, a lękiem przed obcym. Ciekawym przeżyciem dla uczniów była także wizyta w galerii sztuki współczesnej Labirynt. Tu dzieci podziwiały prace współczesnych artystów oraz tworzyły własne dzieła sztuki podczas zajęć warsztatowych. Atrakcją wycieczki była oczywiście wizyta w restauracji McDonald’s. Ostatnim punktem w programie był krajoznawczy spacer po starym mieście oraz Quest do wypełnienia związany z historią i zabytkami Lublina. Ten bogaty scenariusz dostarczył uczniom wielu niezapomnianych wrażeń i wiedzy. Był cennym sposobem spożytkowania czasu we własnym regionie.

 

 

więcej zdjęć znajdziesz tu

Author: admin