WARSZTATY KULINARNE

 W dniach 16.10.2020 do 18.10.2020 oraz  23-25 .10.2020 w Zespole Szkół w Tuchowiczu odbyły się  dwie  tury warsztatów  kulinarnych pod hasłem ,, Rozwijanie inicjatywności i przedsiębiorczości w formie warsztatów kulinarnych” realizowanych w ramach projektu „modelowe Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji dla obszarów zdegradowanych i defaworyzowanych – Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom”-kształcenie ustawiczne dorosłych w Gminie Stanin.

W zajęciach w pierwszym terminie uczestniczyło 11  , a w drugim terminie 12 kobiet z terenu gminy Stanin. Podczas zajęć warsztatowych, trwających 32 godziny dla każdej grupy, Panie zgłębiały tajniki wiedzy dotyczące organizacji i funkcjonowania lokalu gastronomiczno-cateringowego, organizację bankietów, zasady ustalania menu na przyjęcia na różne okazje ,techniki obsługi gości, aranżacje i dekoracje potraw oraz stołów, zasady racjonalnego porcjowania i gospodarowania żywnością, zakąski z mięsa  i ryb, potrawy wegetariańskie. Panie nabyły również wiedzę dotyczącą kaloryczności potraw.

Projekt realizowany przez Zespół Szkół w Tuchowiczu ukierunkowany jest na rozwój umiejętności kluczowych, niezbędnych człowiekowi przez całe życie. Wiedza o  kulinariach jest nam wszystkim bardzo potrzebna i konieczna, bo przecież nasze zdrowie zależy od tego, co i jak  jemy.

W planie mamy szkolenie z tego bloku tematycznego jeszcze kolejnych grup. Zachęcamy do  przesyłania zgłoszeń. O terminie warsztatów poinformujemy w późniejszym terminie (plany uległy zmianie ze względu na pandemię)

Author: admin