PRYWATNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

Dzień 11 LUTEGO upłynął nam pod hasłem Bezpieczny Internet.

Rozwój nowoczesnych technologii i powszechne wykorzystywanie komputerów i Internetu w życiu osobistym i zawodowym pociąga za sobą znaczący wzrost zagrożeń związanych z ich użytkowaniem. Najważniejszym warunkiem bezpiecznego korzystania z Internetu jest zarówno świadomość występujących w nim zagrożeń, jak i odpowiednie merytoryczne przygotowanie, a także stosowanie skutecznych zabezpieczeń.

Aby zapewnić im bezpieczne korzystanie z komputera konieczna jest odpowiedzialna postawa dorosłych. Uczniowie naszej szkoły często korzystają z zasobów Internetu. Konieczna jest ich edukacja mająca na celu uświadomienie im zagrożeń i przekazanie zasad bezpiecznego korzystania z sieci.

Klasy 1-3 przygotowały rysunki przedstawiające wirusy.

Starsi uczniowie przygotowali plakaty edukacyjne dla kolegów ze szkoły oraz ulotki dla dzieci i rodziców.

Tworzenie filmików o zagrożeniach płynących z internetu, to dla nas już tradycja. Klasa piąta spisała się na medal, nagrywając bardzo, bardzo pouczający film.

Klasa 4 wzięła udział w quizie „Bezpiecznie tu i tam”.

Od rana na korytarzach rozwieszone były pytania zakodowane kodem QR. Quiz polegał na odszukaniu na terenie szkoły kodów QR, pod którymi były ukryte pytania związane z bezpieczeństwem w Internecie. W quizie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie szkoły. 

Za udział w akcji dzieci otrzymały naklejki.

W  Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI),  organizowane są inicjatywy w 130 krajach na całym świecie,  również i u nas 🙂

Author: admin