3-dniowa wycieczka Sandomierz – Tatry – Pieniny

W dniach 5–7 czerwca 2024r. grupa młodzieży (11 uczniów klasy VI i 1 uczennica klasy VII) razem z opiekunem – Wioletą Gryczka – pojechali na 3-dniową wycieczkę wraz z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej w Zastawiu (21 osób + 2. opiekunów). 1. dnia miał miejsce spacer kulturalno-krajoznawczy po Starym Mieście, którego celem było poznanie historii Sandomierza, jego zabytków oraz kształcenie wrażliwości uczniów na potrzebę ochrony dziedzictwa kulturowego i narodowego. Po dotarciu na miejsce noclegowe i zjedzeniu obiadokolacji młodzież integrowała się podczas dyskoteki. 2. dnia uczniowie zapoznali się z dziedzictwem regionalnym i tradycjami góralskimi oraz spędzili aktywnie czas wędrując szlakami Tatrzańskiego Parku Narodowego. Przemierzyli ponad 22 kilometry pieszo, idąc przez Rusinową Polanę nad Morskie Oko. Zaś wieczorem spacerowali po Krupówkach, poznając lokalne tradycje i wyroby. 3. odbył się spływ łodziami flisackimi przełomem Dunajca przez 18 kilometrów. Przemieszczając się z Kątów do Szczawnicy flisacy opowiadali o Pienińskim Parku Narodowym, który był pierwszym parkiem narodowym utworzonym w Polsce oraz przedstawili różne ciekawe legendy i historie. Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych! Widoki były tak piękne, że co niektórzy aż zaniemówili z wrażenia.

Author: admin