EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

#ESSD2024#BeActive#ESSDPoland#ESSDPoland2024#RuchowyPlanLekcji @EuropejskiDzienSportuSzkolnego @essdeurope @fundusz.pfron UNICEF Poland

W piątek 27 września 2024r. w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Tematem przewodnim tegorocznego ESSD jest edukacja w ruchu.

W klasach I-III wszystkich obowiązywał RUCHOWY PLAN LEKCJI, czyli połączenie nauki z aktywnością i dobrą zabawą. W tym roku osoby przygotowujące program zadały sobie pytanie: czy dzieci mogą ćwiczyć bez wstawania z krzeseł i jednocześnie dobrze się bawić? Odpowiedź brzmi: oczywiście, że TAK! Z odrobiną kreatywności i wyobraźni, zwykła ławka może stać się miejscem pełnym ruchu, a przy okazji ćwiczenia w parach pomagają w budowaniu współpracy i interakcji między uczniami.

Klasy 4-8 podczas wieczornego biwaku również włączyły się w obchody Europejskiego Dnia Sportu. Nauczyciele wychowania fizycznego wspólnie z wychowawcami klas przygotowali szereg konkurencji sprawnościowych po to, by aktywnie spędzić wolny czas. Wszyscy mieli okazję wziąć udział w różnych zawodach i grach sportowych. Na koniec uczniowie przygotowali pyszne i zdrowe sałatki owocowe.

Sami zobaczcie jak wszyscy dobrze się bawili⚽️🏀🤾