Zajęcia świetlicowe we wrześniu

We wrześniu dzieci uczęszczające na świetlicę przebywały często na świeżym powietrzu. Korzystając z pięknej pogody, codzienne wyjście na plac zabaw czy boisko szkolne stało się rutyną. Dzieci bardzo kreatywnie spędzały czas budując z piachu zamki, zwierzęta, miasta, tunele i wiele innych. Zabawy z chustą animacyjną sprawiły im również wiele radości, przy okazji ćwiczono pamięć, koncentrację i cierpliwość w czekaniu na swoją kolej. Były też spacery do parku w poszukiwaniu skarbów jesieni uczące bezpiecznego poruszania się po drodze oraz wyjścia do sklepu, mające na celu utrwalenie podstawowych zwrotów grzecznościowych i zachowania w miejscach publicznych. Wszystkie działania w pierwszym miesiącu po wakacjach były ukierunkowane na integrację grup świetlicowych, bezpieczeństwo w szkole i poza nią, zdrowe odżywianie i aktywny wypoczynek.

Ponadto odbył się Międzynarodowy Dzień Kropki, podczas którego uczniowie rozwijali swoje talenty plastyczne, matematyczne, myślenie logiczne i analityczne, pamięć, a także sprawność fizyczną. Dzieci świętowały także Światowy Dzień Jabłka, ucząc się dlaczego warto jeść warzywa i owoce oraz jak zdrowo się odżywiać.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji wrześniowej .