KODEŃ, KOSTOMŁOTY, PRATULIN

W dniu 10.05.2018 r. uczniowie klasy III SP, wraz z wychowawczynią, księdzem proboszczem i rodzicami, odbyli wycieczkę po I Komunii do podlaskich sanktuariów w Kodniu, Kostomłotach i Pratulinie.

W Kodniu wzięli udział we Mszy Świętej sprawowanej w ich intencji. Wysłuchali historii cudownego obrazu Matki Bożej, zwiedzili muzeum Misyjno- Ornitologiczne, w którym są pamiątki przywiezione przez zakonników z misji na całym świecie. Po spożyciu obiadu p. przewodnik oprowadziła i zaciekawiła otoczeniem. Była możliwość degustacji regionalnych smakołyków.

Następnym miejscem pobytu była jedyna na świecie parafia katolicka obrządku bizantyjsko-słowiańskiego (neounicka) w Kostomłotach. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość poznać historię,  podobieństwa i różnice wyznań.

Ostatnim elementem wycieczki był Pratulin- miejsce męczeństwa unitów podlaskich.  W ciekawy sposób pani przewodnik opowiedziała historię tego miejsca, a utrwaleniem było obejrzenie filmu.

Wśród uczestników panowała bardzo radosna atmosfera, podczas podróży był czas na rozmowy i śpiew.

Author: admin