ŚWIATOWY DZIEŃ WODY W NASZEJ SZKOLE

Obchodzony na świecie dorocznie  w dniu 22 marca Światowy Dzień Wody ma na celu zwrócenie uwagi społeczności na najważniejsze problemy związane z zasobami wody słodkiej.

Członkowie koła przyrodniczo – turystycznego pod kierunkiem Pani Agnieszki Antosiewicz postanowili rozpowszechnić to święto w naszej szkole i zwiększyć świadomość uczniów. W tym celu przygotowali prezentacje multimedialne, broszurę informacyjną, plakaty i quiz sprawdzający wiedzę. Zorganizowali apel oraz zbiórkę pieniędzy na akcję PAH „Niosę pomoc”. Przygotowane materiały zaprezentowali wszystkim uczniom naszej szkoły.  Dzięki tym działaniom poznaliśmy historię obchodzonego święta i zrozumieliśmy współczesne problemy dotyczące wody słodkiej. Oprócz tego skupiliśmy się na tym, ile wody jest na naszej planecie i w jaki sposób możemy ograniczyć jej zużycie. Z tej okazji  wydana została także gazetka, której redaktorem jest Małgorzata Piskorek.

Author: admin