PAN, Uniwersytet Warszawski, Teatr Narodowy

Dnia 4 października uczniowie z klasy VI, VII i VIII SP uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Naszym głównym celem było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczniowie poznali historię powstania, obejrzeli zbiory muzealne oraz film prezentujący zniszczenia wojenne okupowanej stolicy. Podczas zwiedzania mogli zbierać ulotki oraz kartki z kalendarza, na których były opisane wydarzenia z poszczególnych dni powstania. Następnie grupa udała się na spacer , podczas którego poznała ważne obiekty Warszawy (PAN, Uniwersytet Warszawski, siedzibę prezydenta RP, Grób Nieznanego Żołnierza, Teatr Narodowy). Kolejnym punktem programu było rozwiązywanie zagadek w pokojach Quest Room. Na koniec oczywiście nie mogło się obejść bez MC Donalds. Wszyscy zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń wrócili do domu.

Author: admin