Festyn

Pierwszego września w Tuchowiczu odbyły się dożynki parafialne. Święto dziękczynienia za tegoroczne plony połączone było z uroczystym złożeniem wieńców pod pomnikiem poległych za wolność w dniu 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej . Uroczystość rozpoczęła się przemarszem korowodu dożynkowego z placu Zespołu Szkół w Tuchowiczu do kościoła parafialnego. Na przedstawicieli poszczególnych wiosek niosących przepiękne wieńce czekał ks. Proboszcz –Dariusz Mioduszewski. Święto dziękczynienia za plony rozpoczęło się Mszą świętą. Po jej zakończeniu każda wioska prezentowała swój wieniec dożynkowy i wyjaśniała jego symbolikę. Po zakończeniu uroczystości w kościele zebrani udali się na plac przed kościołem ,gdzie w asyście ułanów złożono wiązanki kwiatów pod pomnikiem poległych w obronie Ojczyzny. Następnie cały korowód dożynkowy i zaproszeni goście udali się na plac parafialny ,gdzie rozpoczął się Festyn Rodzinny z historią, tradycją i chlebem współorganizowany przez naszą szkołę.

Na jego uczestników czekało mnóstwo atrakcji:

-1.dla najmłodszych –zjeżdżalnie ,loteria fantowa, malowanie twarzy

-2 dla dorosłych-degustacja regionalnych potraw przygotowanych przez poszczególne sołectwa, występy ludowego zespołu Czerwone Jarzębiny, koncert parafialnej orkiestry dętej oraz występy parafialnej scholi i uczniów Zespołu Szkół w Tuchowiczu z wiązankami pieśni ludowych i patriotycznych.

Przez cały festyn towarzyszyła zebranym poezja okresu wojennego. Było sporo atrakcji i okazji do wspólnego rodzinnego biesiadowania. Dużo emocji wzbudziło losowanie nagrody głównej loterii-roweru. Jego szczęśliwym nabywcą okazał się mieszkaniec Anonina. Późnym wieczorem rozpoczęła się zabawa taneczna pod gołym niebem przy wtórze orkiestry Spectrum Live. Ukoronowaniem wieczoru był pokaz sztuki barmańskiej wykonany przez mieszkańca naszej gminy-Adriana Murawca z Niedźwiadki.

Dyrektor Zespołu Szkół w Tuchowiczu serdecznie dziękuje nauczycielom i pracownikom obsługi za wkład pracy w przygotowanie i przebieg uroczystości. Do zobaczenia za rok- 6.09.2020.

 Więcej szczegółów z uroczystości w fotorelacji poniżej. 

Author: admin